ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის მეორე კომპაქტის ინფრასტრუქტურის პროექტები და მიმდინარე და დაგეგმილი შესყიდვები
2015 წლის 21 აპრილს 11:00 საათზე
(რეგისტრაციის გასავლელად, გთხოვთ, მობრძანდეთ 10:30 საათიდან)
სასტუმრო რედისონის პირველ სადღესასწაულო დარბაზში
ვარდების რევოლუციის მოედანი-1
R.S.V.P. KTateshvili@mcageorgia.ge ტელ.: 577 55 61 95
ღონისძიების შესახებ
კონფერენცია მიზნად ისახავს, დაინტერესებული კომპანიებისთვის იმ ძირითადი ინფრასტრუქტურული აქტივობების შესახებ ინფორმაციის გაცნობას, რომლებიც ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის მეორე კომპაქტის ფარგლებშია დაგეგმილი.
კონფერენციაზე წარმოდგენილი იქნება პრეზენტაციები მიმდინარე და დაგეგმილი შესყიდვების, საქართველოს რეგიონებში საჯარო სკოლების რეაბილიტაციის პროექტის, თბილისში საუნივერსიტეტო ფართების (ლაბორატორიებისა და სალექციო აუდიტორიების) რეაბილიტაციის პროექტისა და ასევე, უნივერსიტეტის ახალი სამეცნიერო ლაბორატორიის მშენებლობის პროექტის შესახებ.
2013 წელს აშშ-ის ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციასა და საქართველოს მთავრობას შორის ხელი მოეწერა მეორე კომპაქტს, რომლის მიზანია საქართველოში სიღარიბის დაძლევა და ეკონომიკური ზრდის ხელშეწყობა ზოგადი, ტექნიკური, პროფესიული და უმაღლესი განათლების ხარისხის განვითარების გზით. კომპაქტი ძალაში შევიდა 2014 წლის 1 ივლისს და ხორციელდება მომდევნო ხუთი წლის განმავლობაში ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს მიერ.
ღონისძიებაზე დასწრების მსურველებს
16 აპრილამდე შეუძლიათ დარეგისტრირდნენ, შემდეგი ელ.ფოსტის მისამართზე წერილის გაგზავნით -
ktateshvili@mcageorgia.ge
გთხოვთ, მიუთითოთ თქვენი სახელი/გვარი, კომპანიის სახელწოდება და თქვენი საკონტაქტო ინფორმაცია. დამატებითი ინფორმაციისათვის ან შეკითხვების შემთხვევაში, გხოვთ, დაგვიკავშირდეთ, ტელ.: 577-556195.

KTateshvili@mcageorgia.ge
"Doing Business with MCA-Georgia” which is designed to provide information to the interested organizations about the major procurements for infrastructure projects implemented under the second Compact of the Millennium Challenge Corporation to Georgia.
The conference will feature a set of presentations about MCA-Georgia’s major planned and ongoing procurements, which mainly cover rehabilitation of public schools’ infrastructure, rehabilitation of classrooms and laboratories at universities and building of new science laboratory.
The U.S. Millennium Challenge Corporation has approved $140 million second compact for Georgia to promote economic growth and reduction of poverty. The compact was signed between MCC and the Government of Georgia on July 26, 2013. The Compact has entered into force on July 1, 2014 and will be implemented for five years. The Compact seeks to assist Georgia in addressing its major constraint to economic growth by supporting strategic investments in general education, technical and vocational education and training (TVET), and higher education that will strengthen the quality of education with an emphasis on science, technology, engineering, and math (STEM) disciplines. The Compact is implemented by the Millennium Challenge Account – Georgia (MCA-Georgia),
www.mcageorgia.ge
HOW TO REGISTER
All interested persons and organizations are welcome to register to take part in the event by sending your name/name of your organization/contact information (tel/email) to Ms. Keti Tateshvili,