ბაზრის კვლევა   საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტრო აცხადებს ბაზრის კვლევას
27.06.2022
მონაცემთა ცენტრის ინფრასტრუქტურის და სერვერული მოდულების შესყიდვის მიზნით
საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტრო, COVID-19-ის წინააღმდეგ სწრაფი რეაგირების პროექტის ფარგლებში, მსოფლიო ბანკის შესყიდვების წესებისა და პირობების შესაბამისად გეგმავს:  მონაცემთა ცენტრის ინფრასტრუქტურის (ლოტი 1) და  სასერვერო მოდულების შესყიდვას (ლოტი 2).
საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს მონაცემთა ცენტრის ინფრასტრუქტურის ნაწილი მოძველებულია და გამოსულია მწყობრიდან და საჭიროებს განახლებას/გამართვას.
მონაცემთა ცენტრის აღჭურვილობის, მათ შორის სერვერული ნაწილების, მნიშვნელოვანი ნაწილი დაკომპლექტებულია Rittal-ის ფირმის მოწყობილობებით, ხოლო მონაცემთა დამუშავების ცენტრის რიგ მოწყობილობებზე მწარმოებლის, CISCO-ს, ლიცენზიის გახანგრძლივების საჭიროებაა. მონაცემთა ცენტრის გამართულად მუშაობისთვის აუცილებელია დაზიანებული/მწყობრიდან გამოსული კომპონენტების შეცვლა იგივე ფირმის/მოდელის კომპონენტებით, რათა მოხდეს სრული თავსებადობის უზრუნველყოფა არსებულ მოწყობილობებთან.
გთხოვთ, შესასყიდი საქონლის ჩამონათვალი, ტექნიკური დეტალები და ბაზრის კვლევაში მონაწილეობის მისაღებად მიმწოდებლისათვის განსაზღვრული  მოთხოვნები  იხილოთ თანდართულ დოკუმენტში და წარმოადგინოთ წინადადება მითითებული ფასების ცხრილის ფორმატის შესაბამისად.
წინადადებების წარმოდგენის  ბოლო ვადაა 2022 წლის 1 ივლისი.
გთხოვთ, წინადადებები მოგვაწოდოთ შემდეგი ელექტრონული ფოსტის მისამართზე:    ttoriashvili@moh.gov.ge და khamilakhvari@moh.gov.ge  - სათაურით (subject line)  წინადადება - ბაზრის კვლევა მონაცემთა ცენტრის ინფასტრუქტურის და სერვერული მოდულების შესყიდვის მიზნით.

The Ministry of Internally Displaced Persons from Occupied Territories, Labour, Health and Social Affairs of Georgia announces market research for procurement of Data Center Infrastructure (Lot 1) and Server Modules (Lot 2)
The Ministry of Internally Displaced Persons from Occupied Territories, Labour, Health and Social Affairs of Georgia intends to procure Data Center Infrastructure (Lot 1) and Server modules (Lot 2) in compliance with the World Bank Procurement Rules and Regulations within the framework of the Emergency COVID-19 Response Project.
The part of the infrastructure of the Data Center of the Ministry is outdated and/or is  out of service and requires replacement.
The significant part of the Data Center equipment, including server equipment, is furnished with Rittal appliances and the part of appliances require extension of the Manufacturer’s, CISCO’s, linecse. For uninterrupted processing of the Data Center it is essential to replace the outdated/damaged components with the components of the same manufacturer/model, in order to ensure full compatibility of the new equipment with existing equipment.
The list and technical details of the goods and other requirements to participate in market research are provided in attached document. Please, submit your offer in compliance with above referenced requirements and the price schedules provided in the attached document.
The deadline for submission of your offers in July 01, 2022.
The offers should be submitted to the following e-mail addresses: ttoriashvili@moh.gov.ge და khamilakhvari@moh.gov.ge  - (subject line) Offer – market research for procurement of Data Center Infrastructure and Server Modules.
Contact Information:
The Ministry of Internally Displaced Persons from Occupied Territories, Labour, Health and Social Affairs of Georgia