წინასაკვალიფიკაციო ცნობა პროექტისთვის „ენერგოეფექტური ღონისძიებები და ასევე ევროკავშირის ენერგოეფექტურ სტანდარტებთან დაახლოება შენობებში”
ქვეყანა: საქართველო
დამსაქმებელი: ბათუმის მუნიციპალიტეტი
პროექტი: „ენერგოეფექტური ღონისძიებები და ასევე ევროკავშირის ენერგოეფექტურ სტანდარტებთან დაახლოება შენობებში“
დაფინანსების წყარო: გერმანიის ფინანსური თანამშრომლობა
გრანტის No: BMZ-No. 2017 68 696
ხელშეკრულებები: ხელშეკრულებები 1 - 4
KFW შესყიდვის No: 509062
შეტყობინების ტიპი: წინასაკვალიფიკაციო ცნობა
გამოცემის თარიღი: 12 დეკემბერი 2022 წელი
ბოლო ვადა: 24 იანვარი 2023 წელი
1. ბათუმის მუნიციპალიტეტმა მიიღო დაფინანსება KfW განვითარების ბანკისგან და აპირებს შემოსული თანხის ნაწილი გამოიყენოს პროექტისთვის “ენერგოეფექტურობის ღონისძიებებისა და ევროკავშირის ენერგოეფექტურობის სტანდარტებთან დაახლოება შენობებში.“ პროექტის საერთო მიზანია ენერგოეფექტურობის გაუმჯობესება, მდგრადი სტრუქტურების უზრუნველყოფა და შერჩეულ საბავშვო ბაღებში მომხმარებლებისთვის კომფორტის პირობების გაუმჯობესება. მომავალში ენერგიის დაზოგვა ხელს შეუწყობს სათბური ემისიების შემცირებას და ბათუმის მდგრად განვითარებას.
2. ბათუმის მუნიციპალიტეტი აპირებს აპლიკანტების წინასწარ კვალიფიკაციას 12 საბავშვო ბაღის სარეაბილიტაციო სამუშაოებისთვის, რომლებიც გადანაწილებულია ოთხ (4) ცალკეულ ხელშეკრულებაში და რომლებიც მდებარეობს ბათუმის ცენტრში. სარეაბილიტაციო სამუშაოები მოიცავს საბავშვო ბაღების ენერგოეფექტურ რეაბილიტაციას და მოდერნიზაციას, მათ შორის სტრუქტურული მთლიანობის, ენერგოეფექტურობისა და ძირითადი კომფორტის გაზრდას. განმცხადებლებს უფლება აქვთ განაცხადი წარადგინონ ერთ, რამდენიმე ან ყველა კონტრაქტზე.
განმცხადებლის უფლებამოსილების და კვალიფიკაციის დადგენის მიზნით, განმცხადებლებმა უნდა დაადასტურონ, რომ ისინი სხვა მოთხოვნებს შორის არსებითად აკმაყოფილებენ შემდეგ მინიმალურ მოთხოვნებს:
ა) არ არის გამოცხადებული KfW-ის მიერ დაუშვებლად და/ან არ ექვემდებარება სანქციებს არც გერმანიის, არც ევროკავშირის ან გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის მხრიდან ამ ინსტიტუტების მიერ ტერორიზმთან ბრძოლასთან დაკავშირებით შექმნილი გამორიცხვის სიების შესაბამისად;
ბ) არანაირი ინტერესთა კონფლიქტი
გ) ხელშეკრულების შეუსრულებლობა არ მომხდარა განმცხადებლის, როგორც მთავარი კონტრაქტორის, ერთობლივი საწარმოს წევრის ან ქვეკონტრაქტორის შეუსრულებლობის შედეგად ბოლო ხუთი (5) წლის განმავლობაში;
დ) არ არის შეჩერებული სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის დეკლარაციის შესრულების საფუძველზე;
ე) განმცხადებლის ფინანსური მდგომარეობის სიმტკიცე ბოლო ხუთი (5) წლის განმავლობაში აუდიტირებული ფინანსური ანგარიშგების წარდგენის გზით;
ვ) სამშენებლო გამოცდილება ბოლო ათი (10) წლის განმავლობაში, მათ შორის ენერგოეფექტური გათბობის სისტემების, თბო ფასადის იზოლაციის, ენერგოეფექტური ფანჯრების, კარების ან მზის ჩრდილების დაყენება, ელექტრო სამუშაოები და მონტაჟი შენობებში;
ზ) ISO 9001 ხარისხის მართვის სერთიფიკატი.
მოსალოდნელია, რომ სატენდერო წინადადების მოწვევა 1-ლი კონტრაქტის წინასწარკვალიფიცირებული პრეტენდენტებისთვის განხორციელდება 2023 წლის გაზაფხულზე. სამშენებლო სამუშაოების სავარაუდო დაწყების თარიღი 2023 წლის ზაფხული/შემოდგომაა.
3. წინაკვალიფიკაცია ჩატარდება KfW განვითარების ბანკის „საკონსულტაციო მომსახურების, სამუშაოების, ქარხნის, საქონლისა და არასაკონსულტაციო მომსახურების შესყიდვის სახელმძღვანელოში პარტნიორ ქვეყნებთან ფინანსური თანამშრომლობისას“ (ხელმისაწვდომია KfW-ის ვებ-გვერდზე) განსაზღვრული პროცედურების შესაბამისად და ღიაა ყველა უფლებამოსილი განმცხადებელისთვის, როგორც ეს მასშია განსაზღვრული.
4. დაინტერესებულ კანდიდატებს შეუძლიათ მიიღონ დამატებითი ინფორმაცია ბათუმის მუნიციპალიტეტიდან სამუშაო საათებში ქვემოთ მოცემულ კონტაქტებზე. წინასაკვალიფიკაციო დოკუმენტის სრული ნაკრები ინგლისურ ენაზე შეიძლება მიღებულ იქნეს ელექტრონულად PDF ფორმატში, უფასოდ დაინტერესებული აპლიკანტების მიერ წერილობითი განაცხადის წარდგენის შემდეგ ელ. ფოსტის მისამართზე:
რუსუდან ჟოჟაძე
მუნიციპალური პოლიტიკის სამსახურის უფროსი
წერილობით განცხადებას უნდა დაერთოს თავფურცელი, რომელშიც მკაფიოდ არის მითითებული კომპანიის სახელი, საცხოვრებელი ქვეყანა და საკონტაქტო ინფორმაცია.
5. წინასაკვალიფიკაციო განაცხადები წარდგენილ უნდა იქნეს ძირითადად ინგლისურ ენაზე ქვემოთ მითითებულ მისამართზე ფოსტით ან ხელით მკაფიოდ მონიშნულ და დალუქულ კონვერტებში არაუგვიანეს 2023 წლის 24 იანვრის 12:00 (შუადღის) საათისა ევროპის ცენტრალური დროით. წარდგენის შემდეგ, წარდგენის დრო და თარიღი ოფიციალურად ჩაიწერება.
1 (ერთი) ორიგინალი, 2 (ორი) ნაბეჭდი ასლი და 1 (ერთი) სკანირებული ელექტრონული ასლი PDF ფორმატში, გაგზავნილ/ჩაბარებულ იქნას მისამართზე:
ქ. ბათუმის მუნიციპალიტეტი
ბათუმის მერია
ქ. ლუკა ასათიანის 25.
ბათუმი 6010
საქართველო
გადამწყვეტი მნიშვნელობა აქვს ორიგინალი აპლიკაციების წარდგენას. ბათუმის მუნიციპალიტეტში განსაზღვრული იქნება საბუთების მიღების დრო. დაგვიანებული განაცხადები უარყოფილი იქნება და დაბრუნდება გაუხსნელად.

Prequalification Notice of the Project Energy Efficiency Measures and Approach to EU-Energy Efficiency Standards in Buildings
Country: Georgia
Employer: Municipality of Batumi
Project: Energy Efficiency Measures and Approach to EU-Energy Efficiency Standards in Buildings
Funding Source: German Financial Cooperation
Grant No.: BMZ-No. 2017 68 696
Contracts: Contracts 1 - 4
KfW Procurement No.: 509062
Type of Notice: Prequalification Notice
Issued on: 12 December 2022
Deadline: 24 January 2023
1. The Municipality of Batumi has received financing from KfW Development Bank and intends to apply part of the proceeds toward payments under the project “Energy Efficiency Measures and Approach to EU-Energy Efficiency Standards in Buildings”. The overall objective of the project is to improve the energy efficiency performance, to ensure sustainable structures and to improve comfort conditions for users in selected kindergartens. Future energy savings will contribute to reduced greenhouse emissions and to sustainable development in Batumi.
2. The Municipality of Batumi now intends to prequalify Applicants for construction works of 12 kindergartens allocated into four (4) separate Contracts located within the city centre of Batumi. Construction works comprise of the energy-efficient rehabilitation and modernization of the kindergartens, amongst others the increase of structural integrity, energy efficiency, and basic comfort. Applicants are permitted to apply for individual, several, or all Contracts.
For purposes of establishing an Applicant’s eligibility and qualification, Applicants must demonstrate that they substantially satisfy, among others, the following minimum requirements:
a) Not been declared ineligible by KfW, and/or not subject to sanction from either Germany, the European Union or the United Nations in accordance with the lists of exclusion established by these institutions regarding fight against terrorism;
b) No conflicts of interest;
c) Non-performance of a contract did not occur as a result of Applicant’s default as a prime contractor, joint venture member or subcontractor within the last five (5) years;
d) Not under suspension based on execution of Bid Securing Declaration;
e) Soundness of Applicant’s financial position through submission of audited financial statements for the last five (5) years;
f) Construction Experience within the last ten (10) years including installation of energy efficient heating systems, thermal façade insulation, energy-efficient windows, doors or sunshades, and electrical works and installations in buildings;
g) ISO 9001 Quality Management certificate.
It is expected that the Invitation for Bids for prequalified Bidders of Contract 1 will be made in Spring 2023. Tentative commencement of the construction works is summer/autumn 2023.
3. Prequalification will be conducted in accordance with the procedures as specified in KfW Development Bank’s “Guidelines for Procurement of Consulting Services, Works, Plant, Goods, and Non-Consulting Services in Financial Cooperation with Partners Countries” (available on KfW’s website1 ) and is open to all eligible Applicants as defined therein.
4. Interested eligible Applicants may obtain further information from the Municipality of Batumi during office hours, at the contacts below. A complete set of the Prequalification Document in English may be obtained electronically in PDF format free of charge by interested Applicants upon submission of a written application to the following e-mail address:
Ms. Rusudan Zhozhadze
Head of Municipality Policy Department
The written application shall be accompanied by a cover letter clearly stating the company name, country of domicile and contact details.
Applications for prequalification should be submitted predominately in English language to the address below either by mail or by hand in clearly marked and sealed envelopes by 12:00 (noon) GMT+4 on 24 January 2023. Upon submission, the time and date of submission will be officially recorded.
1 (one) original, 2 (two) hard copies and 1 (one) scanned electronic copy in PDF format addressed to:
Municipality of Batumi
Batumi City Hall
25 Luka Asatiani Str.
Batumi 6010
The submission of the original Application is decisive. The time of receipt of the original documents at the Municipality of Batumi will prevail. Late Applications will be rejected and returned unopened.