დამსაქმებლის სახელწოდება და მისამართი:
წინასაკვალიფიკაციო დოკუმენტაციის მიღება შესაძლებელია ელექტრონულად ქვემოთ მოყვანილ ბმულზე, რეგისტრაციის გავლის შემდგომ.
წინადადება და ასევე კორესპონდენცია იწარმოება ინგლისურ ენაზე ელექტრონული სახით მხოლოდ ქვემოთ მოცემულ ბმულზე.
ინტერესთა გამოხატვა ხდება მხოლოდ ელექტრონულად.
https://ecepp.ebrd.com/delta/project/buyer/displayNotice.html?id=19936384&type=InvitationForPrequalification
სატენდერო წინადადებების გახსნა მოხდება 2022 წლის 31 მარტის ჩათვლით, თბილისის დროით 15:00 სთ.მდე (ინგლისის დროით 12:00 სთ.), ელექტრონული სახით
კონტრაქტი გაფორმდება ადგილობრივ ან/და საერთაშორისო კონტრაქტორ კომპანიასთან ტექნიკური და ეკონომიკური მოთხოვნები წარმოდგენილია წინასაკვალიფიკაციო შერჩევის დოკუმენტში რომელიც ხელმისაწვდომია ელექტრონულად ზემოთ მოყვანილ ბმულზე.
პროექტის აღწერა:
ქვემო ქართლის ნარჩენების მართვის პროექტი გულისხმობს მყარი ნარჩენების მართვის გარემოსა და ადამიანის ჯანმრთელობისათვის უსაფრთხო სისტემის განვითარების ხელშეწყობას ქვემო ქართლის რეგიონში. პროექტის მიზანია ქვემო ქართლის ახალი რეგიონული არასახიფათო ნარჩენების განთავსების ობიექტის მშენებლობა, რომელიც მოემსახურება აღნიშნული რეგიონის 5 მუნიციპალიტეტს (წალკა, დმანისი, თეთრიწყარო, მარნეული, ბოლნისი) და აღნიშნული მუნიციპალიტეტების აღჭურვას ნარჩენების შეგროვების და ქუჩის დასუფთავებისთვის აუცილებელი ტექნიკური საშუალებებით.
ხელშეკრულების შინაარსის აღწერილობა:
მოცემული ტენდერი მოიცავს ქვემო ქართლის რეგიონისთვის სამშენებლო სამუშაოების შესყიდვას.
თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტში, სოფელ წინწყაროს მიმდებარედ, ახალი არასახიფათო ნარჩენების განთავსების ობიექტის ორი უჯრედის მშენებლობა, გამონაჟონის გამწმენდი ნაგებობის, აირების მართვის სისტემის და 1.8 კმ მისასვლელი გზის მშენებლობის ჩათვლით, საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 11 აგვისტოს № 421 დადგენილებისა და ევროკავშირის 1999/31/EC წლის „ნარჩენების ნაგავსაყრელის შესახებ“ დირექტივის თანახმად.

Name and address of Employer:
Pre-Qualification documents can be obtained only electronically on the link indicated below. The application as well as all correspondence shall be in English also electronically. The Original Application shall be submitted only electronically on the link indicated below, not later than 31 March 2022, 12.00 UK time (15:00 Georgian Time).
https://ecepp.ebrd.com/delta/project/buyer/displayNotice.html?id=19936384&type=InvitationForPrequalification
The opening of the Applicationsshall also be electronically through the EBRD E-procurement portal on the link indicated above.
It is foreseen to award the contract to a local company or an internationally operating contractor. All technical and economical requirements are specified in the PQ documents on the above link.
Description of the project:
The Project “ Kvemo Kartli Solid Waste Management” aims to improve and sustainably enhance solid waste management in Kvemo Kartli Region. It aims to construct new regional nonhazardous waste (sanitary) landfill that will surve 5 municipalities (Marneuli, Dmanisi, Bolnisi Tsalka, Tetritskaro), as well as purchase of the equipment for street sweeping and waste collection for participating municipalities.
Description of the Contract content:
Construction of a new non-hazardous waste landfill (2 cells) and all required infrastructure, including leachate treatment plant, landfill gas collection and access road of 1.8 km., according to the Resolution of the Government of Georgia № 421 August 11, 2015, Tbilisi and the EU- Directive for the landfill of waste (Council Directive 1999/31/EC) in Kvemo Kartli Region, near Tetritskaro municipality.